La etapa de campionat național desfășurată la București săptămâna trecută atleții de la CSM Pitești și-au verificat potențialul pentru finala Campionatului național care se va desfășura în perioada 25-27 februarie 2022.

 

La această etapă Mihai Poponea a obținut locul doi la 800 metri, Alexandru Tache locul doi la triplusalt, Elena Șerban a obținut locul trei la 200 metri și Constantin Zanfir s-a clasat pe locul trei la greutate. Sportivii sunt pregătiți de Mirela Bălțoi, Otilia Eșanu, Bogdan Vâlcu și Fernando Georgescu.

 

Valentin Coroja, antrenorul coordonator al secției de atletism de la CSM Pitești: ”Să vedem pe ce locuri vor veni sportivii noștrii la categoriile respective la finala Campionatului național. Sper să luăm medalii la categoriile de vârstă la care vor participa sportivii noștrii atât la seniori, cât și la tineret. Ne așteptăm la cel puțin 3-4 medalii la aceste campionate naționale”.

Sari la conținut