Calendar sportiv

IANUARIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

1Atletism16-17Campionat National Etapa a-I-aSeniori,Tin,JunBacau
2Atletism22-23Campionat National Etapa a-II-aSeniori,Tin,JunBucuresti

 

  FEBRUARIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

1Box02-07Cupa RomanieiU22,Tineret (M)Bacau
2Box02-07Campionat NationalU22,Tineret (M)Bacau
3Atletism05-06 Campionat National FinalaSeniori,U23ani tineretBucuresti
4Judo15-21Grand SlamSeniori (M+F)

Tel Aviv

ISRAEL

5Judo18-21Campionat National Finala individualCadeti (M+F)P Brasov
6Atletism20Campionat National de Mars-iarna FinalaS,T,J,C,C 
7Atletism26-27Campionat National FinalaU20,Juniori 1Bucuresti
8Atletism27-28Campionat National de Aruncari Lungi FinalaS,T,JBucuresti
9Judo27-28Cupa EuropeanaOpen (M+F)

Praga

CEHIA

  

MARTIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

1Box01-06Cupa RomanieiC,J,T,S(F) 
2Judo04-07Campionat National Finala individualTineret (M+F)P Brasov
3Atletism05-06Campionat National FinalaU18ani ,JunioriBucuresti
4Sambo05-07Campionat NationalCadeti(M+F)Pantelimon
5Lupte05-07Turneu calificare Cupa RomanieiSeniori(M+F) 
6Judo05-07Grand SlamSeniori (M+F)Tashkent UZBEKISTAN
7Judo06-07Cupa EuropeanaCadeti(M+F)Zagreb CROATIA
8Sambo12-14Cupa RomanieiSeniori(M+F)Izvorani
9Sambo12-14Stagiu perfectionare antrenoriAntrenoriIzvorani
10Lupte12-14Turneu calificare Cupa RomanieiCadeti(M+F) 
11Atletism13-14Campionat National FinalaU16ani,Juniori 3Bacau
12Box15-20Cupa RomanieiSeniori (M) 
13Lupte12-14Turneu calificare Cupa RomanieiJuniori(M+F) 
14Judo18-21Campionat National Finala individualSeniori (M+F)P Brasov
15Judo20-21Cupa EuropeanaJuniori (M+F)Atena GRECIA
16Judo20-21Cupa EuropeanaSeniori (M+F)Sarajevo BOSNIA
17Lupte26-28Cupa RomanieiCadeti(M+F) 
18Judo26-28Grand SlamSeniori (M+F)Tbilisi GEORGIA
19Inot31Mar-04AprCupa RomanieiSen,Tin,Jun (F)Tirgoviste

 

 APRILIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data

competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

       1.Atletism03-04Campionat National de Sala,FinalaCopii1 si 2Bucuresti
       2.Judo03-04Cupa EuropeanaJuniori (M+F)Lignano ITALIA
       3.Inot07-10Cupa RomanieiSen,Tin,Jun (M)Tirgoviste
       4.Judo08-11Campionat National Finala individualJuniori (M+F)P Brasov
       5.Atletism11Campionat National de Alergare Montana Scurta Etapa a-I-aOpenC-lung Moldovenesc
       6.Judo10-11Cupa EuropeanaCadeti (M+F)

Teplice

CEHIA

       7.Sambo15-19Campionat European

Jun,Tin

(M+F)

CIPRU
       8.Lupte16-18 Cupa RomanieiJuniori(M+F) 
       9.Judo16-18Campionat EuropeanSeniori (M+F)

Lisabona

PORTUGALIA

    10.Kaiac Canoe17-18Memorial”Lache Zeno”OpenTimisoara
    11.Kaiac Canoe22-24Cupa RomanieiSeniori(M+F)Budeasa
    12.Lupte23-25 Cupa Romaniei

U15ani

(M+F)

 
    13.Judo23-25Cupa EuropeanaCadeti (M+F)Cluj Napoca

 

 MAI

 

Nr.

Crt

Sectia

sportiva

Data competitie

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

Desfasurare

  1.  
Radioamatorism01-02Campionat National RadiotelegrafieSeniori 
  1.  
Kaiac Canoe05-07Campionat National de primavaraJun1(M+F)Budeasa
  1.  
Lupte07-09 Cupa RomanieiSeniori(M+F) 
  1.  
Kaiac Canoe08-09Campionat National de primavaraJun2,cad (M+F)Budeasa
  1.  
Box10-16Cupa RomanieiJuniori(M) 
  1.  
Judo15-16Cupa EuropeanaCadeti (M+F)

Bielsko Biela

POLONIA

  1.  
Kaiac Canoe16Bega MaratonOpenTimisoara
  1.  
Sambo20-24Campionat European,CombatSeniori(M+F)

Lignano,

ITALIA

  1.  
Atletism21-22Cupa RomanieiSeniori 
  1.  
Radioamatorism22Simpozionul”Zilele Pitestiului”SenioriPitesti
  1.  
Kaiac Canoe22-24Campionat mondial de MaratonSeniori (M+F)Budeasa
  1.  
Lupte25-27Campionat National FinalaU15ani(M+F) 
  1.  
Box25-29Cupa RomanieiCadeti(M) 
  1.  
Kaiac Canoe28-30Cupa Municipiului PitestiJuniori (M+F)Pitesti
  1.  
Atletism29-30Concurs National de primavaraOpenCraiova
  1.  
Judo29-30Cupa EuropeanaJuniori (M+F)

Leibnitz

AUSTRIA

  

IUNIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  
Kaiac canoe01Cupa CSS GalatiOpenGalati
  1.  
Kaiac Canoe04-06Trofeul”Portile de fier”Juniori (M+F)Orsova
  1.  
Atletism05-06Campionat International a Romaniei”Iolanda Balas Soter”Open 
  1.  
Judo06-13Campionat MondialSeniori (M+F)

Budapesta

UNGARIA

  1.  
Kaiac Canoe11-12Campionat National de MaratonSen,Cad,Jun1,2 (M+F)Budeasa
  1.  
Inot17-20Campionatele Internationale ale RomanieiSen,Tin,Jun (M+F)Bucuresti
  1.  
Inot17-20Campionat National in bazin 50mSen,Tin,Jun (M+F)Bucuresti
  1.  
Kaiac Canoe18-20Cupa CN Hunedoara-CincisJuniori(M+F)Hunedoara
  1.  
Radioamatorism18-20Campionat International IARUSeniori 
  1.  
Judo19-20Cupa EuropeanaSeniori (M+F)

Celje

SLOVACIA

  1.  
Judo24-27Campionat European individual si echipe mixtCadeti (M+F) 
  1.  
Kaiac canoe24-27Campionat EuropeanU23,Jun (M+F)Poznan POLONIA
  1.  
Atletism25-26Campionat National FinalaCopii 1 si 2 
  1.  
Inot25-27Campionat NationalCopii (M+F)

Brasov/

Bucuresti

  1.  
Sambo25-28Campionat EuropeanCadeti(M+F)

Dalfsen,

OLANDA

  1.  
Judo26-27Cupa EuropeanaJuniori (M+F)

Sarajevo

BOSNIA

  1.  
Atletism27Campionat National de Mars 20km,FinalaS,T,J 

  

IULIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

   1.Atletism02-03Campionat National Finala

Seniori,

Tineret

 
   2.Radioamatorism02-04Campionat International UUSSeniori 
   3.Kaiac canoe03-04Cupa CS WEST-MaratonOpenArad
   4.Inot03-04Campionat National MastersSeniori (M+F)Bucuresti
   5.Kaiac canoe08-11Campionat European de MaratonSen,Tin,Jun (M+F)

Moscova

RUSIA

   6.Lupte08-11Campionat National pe plaja

Sen,Jun,Cad

(M+F)

 
   7.Atletism09-10Campionat National,FinalaJuniori 3 
   8.Kaiac Canoe10-11Cupa CSM Arad-Memorial « Gorbe Laslo Daniel »OpenArad
   9.Judo10-11Cupa EuropeanaJuniori (M+F)Paks UNGARIA
10.Lupte12-14Campionat National pe plaja

U15,Jun4

(M+F)

 
11.Kaiac Canoe15-18Campionat MondialTin,Jun (M+F)Montemor O Velho
12.Lupte15-18Campionat National de aptitudini specifice

U15,Jun4

(M+F)

 
13.Inot15-18Campionat NationalCadeti (M+F) 
14.Atletism16-17Campionat National,FinalaJuniori 2(M+F) 
15.Radioamatorism16-18Concurs QRP « Monumente Istorice »Seniori 
16.Kaiac Canoe23-25Campionat National de Viteza

Jun2,Cad

(M+F)

Budeasa
17.Lupte23-25Campionat NationalSeniori U23(M+F) 
18.Judo24-25Cupa EuropeanaJuniori (M+F)

Berlin

GERMANIA

19.Kaiac canoe26Concurs National”Criteriul Sperantelor Olimpice”Juniori2 (M+F)Budeasa
20.Kaiac Canoe27-29Campionat National de VitezaJuniori1 (M+F)Budeasa
21.Kaiac canoe29-30Concurs National”Criteriul Sperantelor Olimpice”Juniori1 (M+F)Budeasa
22.Box26Iul-01 AugCampionat NationalTineret(M) 
23.Atletism30-31Campionat National,FinalaJuniori 1 
24.Judo30Iul-01AugCupa EuropeanaJuniori (M+F)Bucuresti

  

AUGUST

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

       1.Judo09-12Campionat European individual si echipe mixtJuniori (M+F)

Luxemburg

 

       2.Kaiac Canoe11-13Campionat National de VitezaSeniori (M+F)Budeasa
       3.Kaiac Canoe14Campionat National/SelectieTineret(M+F)Budeasa
       4.Lupte13-15Super Liga pe echipe

Sen,Cad

(M+F)

 
       5.Inot20-21Campionat National Open Water

Masters

Sen,Tin,Jun (M+F)

Constanta
       6.Radioamatorism20-22Campionat National UUSSeniori 
       7.Lupte27-29Campionat National FinalaSeniori(M+F) 
       8.Sambo27-30Campionat Mondial pe plajaSeniori(M+F)CIPRU
       9.Radioamatorism28-29Campionat National Multiband US YODASeniori 
    10.Box31Aug-06SepCampionat NationalC,J,T,S(F) 

  

SEPTEMBRIE

  

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  
Sambo03-05Campionat National

Jun,Tin

(M+F)

Izvorani
  1.  
Radioamatorism03-05Competitie IARU VHFSeniori 
  1.  
Kaiac Canoe03-04Campionat National de Barci DragonSen,Jun (M+F)Budeasa
  1.  
Kaiac Canoe05Campionat National de MastersOpenBudeasa
  1.  
Radioamatorism09-12Campionat National Creatie TehnicaSeniori 
  1.  
Kaiac Canoe10-12Campionat deschis de kaiac canoeJun2,cad (M+F)

Varnita

REP MOLDOVA

  1.  
Kaiac canoe11Campionat National de kaiac slalomTin,Jun,Cad (M+F)Satu Mare
  1.  
Lupte17-19Campionat National Finala

Juniori

(M+F)

 
  1.  
Atletism18Campionat National de Alergare Montana Distanta Lunga

Seniori,

Tineret

C-lung Moldovenesc
  1.  
Atletism19Campionat National de Alergare Montana Distanta ScurtaS,T,J1C-lung Moldovenesc
  1.  
Lupte24-26Super Liga pe echipe

Jun,U15ani

(M+F)

 
  1.  
Kaiac canoe24-26Cupa “Sarbatoarea Castanelor”OpenBaia Mare
  1.  
Sambo24-26Campionat National

Seniori

(M+F)

Izvorani
  1.  
Sambo24-26Stagiu perfectionare antrenoriAntrenoriIzvorani
  1.  
     
  1.  
Kaiac Canoe27-28Campionat Mondial de MaratonSen,Tin,Jun (M+F)Budeasa ROMANIA
  1.  
Kaiac Canoe?Olympic Hopes

Juniori U15,U16,

U17 (M+F)

Piestany

SLOVACIA

  1.  
Radioamatorism?Campionat Nat Radiocom DigitaleSeniori 

  

OCTOMBRIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  
Radioamatorism???Campionat National RadiotelefonieSeniori 
  1.  
Radioamatorism01-03Campionat National IARU UHFSeniori 
  1.  
Radioamatorism04Campionat National SSBSeniori 
  1.  
Kaiac canoe04-06Cupa DanubisOpenTurnu Magurele
  1.  
Kaiac canoe07-09Cupa RomanieiJunioriBudeasa
  1.  
Lupte08-10Campionat National FinalaCopii12-13ani(M+F) 
  1.  
Sambo08-12Campionat Mondial

Jun,Tin

(M+F)

Ulaanbaatar,

MONGOLIA

  1.  
Kaiac canoe15-17Cupa Nautic BanatOpenTimisoara
  1. 7.
Lupte15-17Campionat National FinalaCadeti(M+F) 
  1.  
Kaiac Canoe22-24Cupa OrsovaOpenOrsova
  1.  
Lupte22-24Concurs National IndividualCopii 9-10ani 
  1. 20
Box26-31Campionat NationalJuniori(M) 

  

NOIEMBRIE

  

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

       1.Judo05-07Campionat EuropeanTineret (M+F) 
       2.Box08-13Campionat NationalCadeti(M) 
       3.Inot11-14Campionat National in bazin 25mSen,Tin,Jun (M+F) 
       4.Sambo11-15Campionat Mondia,CombatSeniori(M+F)

Moscova,

RUSIA

       5.Judo13-14Cupa EuropeanaCadeti (M+F)

Gyor

UNGARIA

       6.Inot19-21Campionat National poliatlonCopii (M+F) 
       7.     
       8.Box22-27Campionat NationalSeniori(M) 
       9.Radioamatorism27-28Cupa 1 DecembrieSeniori 
    10.Box30Noi-05DecCampionat NationalU22(M) 

  

DECEMBRIE

  

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  
Inot09-12Cupa RomanieiCadeti (M+F) 
  1.  
Radioamatorism10Cupa MinoritatilorSeniori