Calendar sportiv

NUARIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

1 Atletism 16-17 Campionat National Etapa a-I-a Seniori,Tin,Jun Bacau
2 Atletism 22-23 Campionat National Etapa a-II-a Seniori,Tin,Jun Bucuresti

 

  FEBRUARIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

1 Box 02-07 Cupa Romaniei U22,Tineret (M) Bacau
2 Box 02-07 Campionat National U22,Tineret (M) Bacau
3 Atletism 05-06  Campionat National Finala Seniori,U23ani tineret Bucuresti
4 Judo 15-21 Grand Slam Seniori (M+F)

Tel Aviv

ISRAEL

5 Judo 18-21 Campionat National Finala individual Cadeti (M+F) P Brasov
6 Atletism 20 Campionat National de Mars-iarna Finala S,T,J,C,C  
7 Atletism 26-27 Campionat National Finala U20,Juniori 1 Bucuresti
8 Atletism 27-28 Campionat National de Aruncari Lungi Finala S,T,J Bucuresti
9 Judo 27-28 Cupa Europeana Open (M+F)

Praga

CEHIA

  

MARTIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

1 Box 01-06 Cupa Romaniei C,J,T,S(F)  
2 Judo 04-07 Campionat National Finala individual Tineret (M+F) P Brasov
3 Atletism 05-06 Campionat National Finala U18ani ,Juniori Bucuresti
4 Sambo 05-07 Campionat National Cadeti(M+F) Pantelimon
5 Lupte 05-07 Turneu calificare Cupa Romaniei Seniori(M+F)  
6 Judo 05-07 Grand Slam Seniori (M+F) Tashkent UZBEKISTAN
7 Judo 06-07 Cupa Europeana Cadeti(M+F) Zagreb CROATIA
8 Sambo 12-14 Cupa Romaniei Seniori(M+F) Izvorani
9 Sambo 12-14 Stagiu perfectionare antrenori Antrenori Izvorani
10 Lupte 12-14 Turneu calificare Cupa Romaniei Cadeti(M+F)  
11 Atletism 13-14 Campionat National Finala U16ani,Juniori 3 Bacau
12 Box 15-20 Cupa Romaniei Seniori (M)  
13 Lupte 12-14 Turneu calificare Cupa Romaniei Juniori(M+F)  
14 Judo 18-21 Campionat National Finala individual Seniori (M+F) P Brasov
15 Judo 20-21 Cupa Europeana Juniori (M+F) Atena GRECIA
16 Judo 20-21 Cupa Europeana Seniori (M+F) Sarajevo BOSNIA
17 Lupte 26-28 Cupa Romaniei Cadeti(M+F)  
18 Judo 26-28 Grand Slam Seniori (M+F) Tbilisi GEORGIA
19 Inot 31Mar-04Apr Cupa Romaniei Sen,Tin,Jun (F) Tirgoviste

 

 APRILIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data

competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

       1. Atletism 03-04 Campionat National de Sala,Finala Copii1 si 2 Bucuresti
       2. Judo 03-04 Cupa Europeana Juniori (M+F) Lignano ITALIA
       3. Inot 07-10 Cupa Romaniei Sen,Tin,Jun (M) Tirgoviste
       4. Judo 08-11 Campionat National Finala individual Juniori (M+F) P Brasov
       5. Atletism 11 Campionat National de Alergare Montana Scurta Etapa a-I-a Open C-lung Moldovenesc
       6. Judo 10-11 Cupa Europeana Cadeti (M+F)

Teplice

CEHIA

       7. Sambo 15-19 Campionat European

Jun,Tin

(M+F)

CIPRU
       8. Lupte 16-18  Cupa Romaniei Juniori(M+F)  
       9. Judo 16-18 Campionat European Seniori (M+F)

Lisabona

PORTUGALIA

    10. Kaiac Canoe 17-18 Memorial”Lache Zeno” Open Timisoara
    11. Kaiac Canoe 22-24 Cupa Romaniei Seniori(M+F) Budeasa
    12. Lupte 23-25  Cupa Romaniei

U15ani

(M+F)

 
    13. Judo 23-25 Cupa Europeana Cadeti (M+F) Cluj Napoca

 

 MAI

 

Nr.

Crt

Sectia

sportiva

Data competitie

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

Desfasurare

  1.  
Radioamatorism 01-02 Campionat National Radiotelegrafie Seniori  
  1.  
Kaiac Canoe 05-07 Campionat National de primavara Jun1(M+F) Budeasa
  1.  
Lupte 07-09  Cupa Romaniei Seniori(M+F)  
  1.  
Kaiac Canoe 08-09 Campionat National de primavara Jun2,cad (M+F) Budeasa
  1.  
Box 10-16 Cupa Romaniei Juniori(M)  
  1.  
Judo 15-16 Cupa Europeana Cadeti (M+F)

Bielsko Biela

POLONIA

  1.  
Kaiac Canoe 16 Bega Maraton Open Timisoara
  1.  
Sambo 20-24 Campionat European,Combat Seniori(M+F)

Lignano,

ITALIA

  1.  
Atletism 21-22 Cupa Romaniei Seniori  
  1.  
Radioamatorism 22 Simpozionul”Zilele Pitestiului” Seniori Pitesti
  1.  
Kaiac Canoe 22-24 Campionat mondial de Maraton Seniori (M+F) Budeasa
  1.  
Lupte 25-27 Campionat National Finala U15ani(M+F)  
  1.  
Box 25-29 Cupa Romaniei Cadeti(M)  
  1.  
Kaiac Canoe 28-30 Cupa Municipiului Pitesti Juniori (M+F) Pitesti
  1.  
Atletism 29-30 Concurs National de primavara Open Craiova
  1.  
Judo 29-30 Cupa Europeana Juniori (M+F)

Leibnitz

AUSTRIA

  

IUNIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  
Kaiac canoe 01 Cupa CSS Galati Open Galati
  1.  
Kaiac Canoe 04-06 Trofeul”Portile de fier” Juniori (M+F) Orsova
  1.  
Atletism 05-06 Campionat International a Romaniei”Iolanda Balas Soter” Open  
  1.  
Judo 06-13 Campionat Mondial Seniori (M+F)

Budapesta

UNGARIA

  1.  
Kaiac Canoe 11-12 Campionat National de Maraton Sen,Cad,Jun1,2 (M+F) Budeasa
  1.  
Inot 17-20 Campionatele Internationale ale Romaniei Sen,Tin,Jun (M+F) Bucuresti
  1.  
Inot 17-20 Campionat National in bazin 50m Sen,Tin,Jun (M+F) Bucuresti
  1.  
Kaiac Canoe 18-20 Cupa CN Hunedoara-Cincis Juniori(M+F) Hunedoara
  1.  
Radioamatorism 18-20 Campionat International IARU Seniori  
  1.  
Judo 19-20 Cupa Europeana Seniori (M+F)

Celje

SLOVACIA

  1.  
Judo 24-27 Campionat European individual si echipe mixt Cadeti (M+F)  
  1.  
Kaiac canoe 24-27 Campionat European U23,Jun (M+F) Poznan POLONIA
  1.  
Atletism 25-26 Campionat National Finala Copii 1 si 2  
  1.  
Inot 25-27 Campionat National Copii (M+F)

Brasov/

Bucuresti

  1.  
Sambo 25-28 Campionat European Cadeti(M+F)

Dalfsen,

OLANDA

  1.  
Judo 26-27 Cupa Europeana Juniori (M+F)

Sarajevo

BOSNIA

  1.  
Atletism 27 Campionat National de Mars 20km,Finala S,T,J  

  

IULIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

   1. Atletism 02-03 Campionat National Finala

Seniori,

Tineret

 
   2. Radioamatorism 02-04 Campionat International UUS Seniori  
   3. Kaiac canoe 03-04 Cupa CS WEST-Maraton Open Arad
   4. Inot 03-04 Campionat National Masters Seniori (M+F) Bucuresti
   5. Kaiac canoe 08-11 Campionat European de Maraton Sen,Tin,Jun (M+F)

Moscova

RUSIA

   6. Lupte 08-11 Campionat National pe plaja

Sen,Jun,Cad

(M+F)

 
   7. Atletism 09-10 Campionat National,Finala Juniori 3  
   8. Kaiac Canoe 10-11 Cupa CSM Arad-Memorial « Gorbe Laslo Daniel » Open Arad
   9. Judo 10-11 Cupa Europeana Juniori (M+F) Paks UNGARIA
10. Lupte 12-14 Campionat National pe plaja

U15,Jun4

(M+F)

 
11. Kaiac Canoe 15-18 Campionat Mondial Tin,Jun (M+F) Montemor O Velho
12. Lupte 15-18 Campionat National de aptitudini specifice

U15,Jun4

(M+F)

 
13. Inot 15-18 Campionat National Cadeti (M+F)  
14. Atletism 16-17 Campionat National,Finala Juniori 2(M+F)  
15. Radioamatorism 16-18 Concurs QRP « Monumente Istorice » Seniori  
16. Kaiac Canoe 23-25 Campionat National de Viteza

Jun2,Cad

(M+F)

Budeasa
17. Lupte 23-25 Campionat National Seniori U23(M+F)  
18. Judo 24-25 Cupa Europeana Juniori (M+F)

Berlin

GERMANIA

19. Kaiac canoe 26 Concurs National”Criteriul Sperantelor Olimpice” Juniori2 (M+F) Budeasa
20. Kaiac Canoe 27-29 Campionat National de Viteza Juniori1 (M+F) Budeasa
21. Kaiac canoe 29-30 Concurs National”Criteriul Sperantelor Olimpice” Juniori1 (M+F) Budeasa
22. Box 26Iul-01 Aug Campionat National Tineret(M)  
23. Atletism 30-31 Campionat National,Finala Juniori 1  
24. Judo 30Iul-01Aug Cupa Europeana Juniori (M+F) Bucuresti

  

AUGUST

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

       1. Judo 09-12 Campionat European individual si echipe mixt Juniori (M+F)

Luxemburg

 

       2. Kaiac Canoe 11-13 Campionat National de Viteza Seniori (M+F) Budeasa
       3. Kaiac Canoe 14 Campionat National/Selectie Tineret(M+F) Budeasa
       4. Lupte 13-15 Super Liga pe echipe

Sen,Cad

(M+F)

 
       5. Inot 20-21 Campionat National Open Water

Masters

Sen,Tin,Jun (M+F)

Constanta
       6. Radioamatorism 20-22 Campionat National UUS Seniori  
       7. Lupte 27-29 Campionat National Finala Seniori(M+F)  
       8. Sambo 27-30 Campionat Mondial pe plaja Seniori(M+F) CIPRU
       9. Radioamatorism 28-29 Campionat National Multiband US YODA Seniori  
    10. Box 31Aug-06Sep Campionat National C,J,T,S(F)  

  

SEPTEMBRIE

  

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  
Sambo 03-05 Campionat National

Jun,Tin

(M+F)

Izvorani
  1.  
Radioamatorism 03-05 Competitie IARU VHF Seniori  
  1.  
Kaiac Canoe 03-04 Campionat National de Barci Dragon Sen,Jun (M+F) Budeasa
  1.  
Kaiac Canoe 05 Campionat National de Masters Open Budeasa
  1.  
Radioamatorism 09-12 Campionat National Creatie Tehnica Seniori  
  1.  
Kaiac Canoe 10-12 Campionat deschis de kaiac canoe Jun2,cad (M+F)

Varnita

REP MOLDOVA

  1.  
Kaiac canoe 11 Campionat National de kaiac slalom Tin,Jun,Cad (M+F) Satu Mare
  1.  
Lupte 17-19 Campionat National Finala

Juniori

(M+F)

 
  1.  
Atletism 18 Campionat National de Alergare Montana Distanta Lunga

Seniori,

Tineret

C-lung Moldovenesc
  1.  
Atletism 19 Campionat National de Alergare Montana Distanta Scurta S,T,J1 C-lung Moldovenesc
  1.  
Lupte 24-26 Super Liga pe echipe

Jun,U15ani

(M+F)

 
  1.  
Kaiac canoe 24-26 Cupa “Sarbatoarea Castanelor” Open Baia Mare
  1.  
Sambo 24-26 Campionat National

Seniori

(M+F)

Izvorani
  1.  
Sambo 24-26 Stagiu perfectionare antrenori Antrenori Izvorani
  1.  
         
  1.  
Kaiac Canoe 27-28 Campionat Mondial de Maraton Sen,Tin,Jun (M+F) Budeasa ROMANIA
  1.  
Kaiac Canoe ? Olympic Hopes

Juniori U15,U16,

U17 (M+F)

Piestany

SLOVACIA

  1.  
Radioamatorism ? Campionat Nat Radiocom Digitale Seniori  

  

OCTOMBRIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  
Radioamatorism ??? Campionat National Radiotelefonie Seniori  
  1.  
Radioamatorism 01-03 Campionat National IARU UHF Seniori  
  1.  
Radioamatorism 04 Campionat National SSB Seniori  
  1.  
Kaiac canoe 04-06 Cupa Danubis Open Turnu Magurele
  1.  
Kaiac canoe 07-09 Cupa Romaniei Juniori Budeasa
  1.  
Lupte 08-10 Campionat National Finala Copii12-13ani(M+F)  
  1.  
Sambo 08-12 Campionat Mondial

Jun,Tin

(M+F)

Ulaanbaatar,

MONGOLIA

  1.  
Kaiac canoe 15-17 Cupa Nautic Banat Open Timisoara
  1. 7.
Lupte 15-17 Campionat National Finala Cadeti(M+F)  
  1.  
Kaiac Canoe 22-24 Cupa Orsova Open Orsova
  1.  
Lupte 22-24 Concurs National Individual Copii 9-10ani  
  1. 20
Box 26-31 Campionat National Juniori(M)  

  

NOIEMBRIE

  

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

       1. Judo 05-07 Campionat European Tineret (M+F)  
       2. Box 08-13 Campionat National Cadeti(M)  
       3. Inot 11-14 Campionat National in bazin 25m Sen,Tin,Jun (M+F)  
       4. Sambo 11-15 Campionat Mondia,Combat Seniori(M+F)

Moscova,

RUSIA

       5. Judo 13-14 Cupa Europeana Cadeti (M+F)

Gyor

UNGARIA

       6. Inot 19-21 Campionat National poliatlon Copii (M+F)  
       7.          
       8. Box 22-27 Campionat National Seniori(M)  
       9. Radioamatorism 27-28 Cupa 1 Decembrie Seniori  
    10. Box 30Noi-05Dec Campionat National U22(M)  

  

DECEMBRIE

  

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  
Inot 09-12 Cupa Romaniei Cadeti (M+F)  
  1.  
Radioamatorism 10 Cupa Minoritatilor Seniori