Sportivii secției de judo de la CSM Pitești au obținut rezultate importante la Finala Campionatului Național Under-15, competiție desfășurată la Timișoara.

Sophia Gărăgău a devenit campioană națională la categoria 52 kg, după ce a încheiat concursul pe primul loc. Clubul piteștean a mai urcat pe podium prin Ianis Iliescu, medaliat cu bronz la categoria 46 kg, și Leonard Ciucă, clasat pe locul 3 la categoria 55 kg.

Rezultatele obținute la Timișoara confirmă un nou concurs reușit pentru secția de judo a CSM Pitești. Sportivii sunt pregătiți de Valentin Ioniță și Alina Cheru.

Rezultate CSM Pitești

Campionatul Național Under-15 – Timișoara 2026

Sophia Gărăgău – locul 1, categoria 52 kg
Ianis Iliescu – locul 3, categoria 46 kg
Leonard Ciucă – locul 3, categoria 55 kg