Secția de kaiac-canoe a CSM Pitești a obținut trei medalii de bronz la Campionatul Național de Primăvară pentru juniori 1, competiție desfășurată la Budeasa.

Sportivii piteșteni au urcat pe podium în probele de canoe 2 băieți, prin echipajele formate din Timuș Andrei, Morari Ion și Chirca Eugeniu.

Timuș Andrei și Morari Ion s-au clasat pe locul al treilea în proba de canoe 2 băieți, pe distanța de 1000 m.

Timuș Andrei și Chirca Eugeniu au obținut locul al treilea în proba de canoe 2 băieți, pe distanța de 500 m.

Timuș Andrei și Morari Ion au mai urcat o dată pe podium, ocupând locul al treilea și în proba de canoe 2 băieți, pe distanța de 4000 m.

Sportivii sunt pregătiți de Agoston Siposs, Alexandru Din și Gheorghe Din.