În week-end a avut loc la Brașov finala Campionatului Național de Judo Under 14. La această competiție sportivii de la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut nu mai puțin de șapte medalii. Astfel, medalia de aur a fost obținută de Staicu Patricia, categoria 48 kg, Diaconu Sara, categoria 52 kg, Stan Andrei, categoria 42 kg și Gărăgău Răzvan, categoria 66 kg. Medalia de argint a revenit sportivului Păuna Mario, la categoria 42 kg, iar bronzul a fost adjudecat de Olteanu Patricia, categoria 52 kg și Ene Maria, categoria +63 kg. Sportivii legitimați la CSM Pitești sunt pregătiți de Valentin Ioniță, antrenor coordonator al secție, Alina Cheru, antrenor și Corneliu Pălărie, antrenor voluntar.