CSM Piteşti a avut o nouă participare reuşită la cele două competiţii de judo desfăşurate la Poiana Braşov, este vorba de Cupa României la individual şi finala CN pe echipe Under 23.
Sportivii pregătiţi de antrenorii Valentin Ioniţă şi Cornel Pălărie au obţinut în Cupa României 2 medalii de aur, 4 de argint şi 3 de bronz.
2 medalii de aur prin Flory Ivănescu la categoria 63 kg şi Eduard Şerban la categoria 100 kg. Cei doi sportivi sunt legitimaţi la CSM Piteşti/FC Argeş.
Medalii de argint au obţinut Elena Stere (52 kg), Ana Sîrbu (48 kg), Diana Truică(57 kg), Otilia Preda (63 kg), iar Florina Bădiceanu(52 kg), Nicoleta Grigore(63 kg) şi Bogdan Ilie( 66kg) au cucerit medalii de bronz.
În finala CN pe echipe tineret under 23, la masculin, CSM Piteşti s-a clasat pe primul loc, iar la feminin pe locul al doilea.